Spacer z przewodnikiem po Żninie lat 20-tych i 30-tych

Zdarzenia

Tytul:
Spacer z przewodnikiem po Żninie lat 20-tych i 30-tych
Kiedy:
So, 9. wrzesień 2017
Gdzie:
Żnin, kujawsko-pomorskie
Kategorie:
Zwiedzanie, Imprezy plenerowe

Opis

Żnin lat 20-tych i 30-tych, na pierwszy rzut oka mógł zdawać się niewielkim , nieco nudnym, prowincjonalnym miasteczkiem w północnej Wielkopolsce. Ten widok był jednak mylący. Miasto kipiało życiem, nieustannie powstawały nowe interesy i przedsięwzięcia, w licznych knajpkach kwitło życie towarzyskie... Historie, które wydarzyły się w owych czasach pewnie by nie przetrwały do dziś, gdyby nie - tutejsi dziennikarze. To właśnie oni w lokalnych gazetach raczyli nas przepięknymi opisami, które ukazywały życie codzienne żninian. Historie, do których udało nam się dotrzeć podczas wielomiesięcznej kwerendy na tyle nas urzekły, że postanowiliśmy na ich podstawie stworzyć własną opowieść o mieście sprzed niemal 100 lat.

Podobno najlepiej poznaje się świat na własnych nogach, dlatego też chcielibyśmy zaprosić do odbycia spaceru ukazującego klimat i atmosferę ówczesnego Żnina. W trakcie zwiedzania odwiedzimy takie miejsca jak dawne zakłady, sklepy, kawiarnie oraz instytucje polityczne. Jednym słowem wszystko co kreowało charakter przedwojennego miasteczka.

Spacer z przewodnikiem odbędzie się 9 września.

Miejsce i czas spotkania: Dworzec Kolejowy w Żninie (ul. Potockiego 4) - godzina 17:00

 

Organizatorzy: Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie

Dane kontaktowe: Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, Plac Wolności 1, 88-402 Żnin,  tel.: (52) 30 20 293, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Miejsce

Lokalizacja:
Dworzec Kolejowy
Ulica:
Potockiego 4
Kod:
88-400
Miasto:
Żnin
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Kraj:
Poland
Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury
w Bydgoszczy

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
t 52. 585 15 01?3
f ?2. 585 15 00
e sekretariat@kpck.pl
w kpck.pl
w edd.nid.pl