W sobotę 18 lutego w Żnińskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala przygotowana z okazji regionalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Została ona zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-PomorskiegoPałucki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i wojewódzki Samorząd Przewodnicki. W trakcie gali zasłużeni przewodnicy z naszego regionu otrzymali odznaki PTKK, a także podziękowania Marszałka Województwa, Starosty Żnińskiego i Burmistrza Żnina. Uroczystość uświetnił koncert Gąsawskiej Orkiestry Dętej „Pałuki”. Spotkanie zakończono spacerem szlakiem średniowiecznego Żnina.

Relację z wydarzenia można zobaczyć w sobotnim wydaniu Zbliżeń, które znajdziecie na stronie TVP3 Bydgoszcz (od 14:17 min).

Przypominamy, że już w najbliższy weekend, w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, będzie można wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu najciekawszych miejsc w naszym regionie. Zapisy na imprezy trwają do 23 lutego. Informację dotyczące tej akcji można znaleźć na oficjalnej stronie województwa kujawsko-pomorskiego.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury
w Bydgoszczy

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
t 52. 585 15 01?3
f ?2. 585 15 00
e sekretariat@kpck.pl
w kpck.pl
w edd.nid.pl